Előző és következő művészeti táboraink:
2010 – Szálka,
2011 – Szeged,
2012 – Szálka,
2013 – Szeged
2015 – Szeged
2014-ben (Szálka):
Bevezető oldal – általános tudnivalók a táborról
Első nap, június 28.
Második nap, június 29.
Harmadik nap, június 30.
Negyedik nap, július 1.
Ötödik nap, július 2.
Az ANIMÁCIÓ és BÁBFOGLALKOZÁSON folytatódott a tegnap elkezdett munka. Zalán Tibor Ősz című verse is előkerült Orosz Andrea néni már-már grafikai műalkotásszámba menő írásával. Versátirat készítésével képi látásmódunkat lehetett csiszolni, amelyben az ősz elemeit a nyár vagy akár a többi évszak képeivel helyettesítettük, sőt ezzel még a versírást is gyakorolhattuk.
Tovább készültek AZ ÁLOM bábelemei. Látható formát öltött a kroki és az ejtőernyő, csillog már a víztükör és a vízesés is kész, a tündérrózsa tökéletes, a fehér flamingókából lassan rózsaszín lesz. A nagylányok kroki–focipályája a játékosokkal együtt meccsre vár.
A DRÁMAJÁTÉK ma erősen a groteszk jegyében zajlott. Olvasópróbát tartottunk az ÖRKÉNY-egypercesekből, és megnéztük, ki tud groteszkebb fintorokat az arcára varázsolni. Elkezdtük a mozgások próbáját is.
A KÖLTŐISKOLA 80 percében rácsodálkoztunk arra, hogy milyen gazdag a költői, írói formák tárháza. Ma MESELEVELEKET olvastunk ÖRKÉNY ISTVÁN tollából, aki két gyermekének, Angélának (Bábi) és Antalnak sok-sok ilyen szívmelengető és vicces „művet” küldött. Ezeknek bonyolultsága a gyerekek aktuális életkorához igazodott. Láthattuk, hogy az irodalom és társművészetei a mindennapi élet elválaszthatalan részei.
Ennek mintájára feladatot is kaptunk: írjunk meseleveleket Szálkáról.
Délután a SZÁLKAI MŰVÉSZTELEPRE látogattunk el, hogy Tolna megyei alkotókkal ismerkedjünk. Idén DECSI KISS JÁNOS újságíróval és képzőművésszel találkoztunk, akinek textilképeit tekintettük meg. A kiállításon a művész személyesen kalauzolt bennünket.
Megtudtuk, hogy az Ifjúsági Alkotóházat és Művésztelepet családjával együtt ő hozta létre, ahol állandó galéria is működik. A fiataloknak lehetőséget nyújtanak valamely művészeti ágban való kibontakozáshoz. Ezek lehetnek: színjátszás, zene, tánc, szobrászat, festészet, népi iparművészet, stb.
Vacsora után meglepetés zenei koncertben volt részünk. Házigazdánk, a zenész DOBCSÁNYI LACI bácsi a furulya hangjának szépségét és sokoldalúságát mutatta meg nekünk.
Utána a szokásos FILMVETÍTÉS következett. HORVÁTH MÁRIA MAGYAR NÉPMESÉIBŐL válogattunk, és közkívánatra ismét megnéztük A MASZK KIRÁLYA című gyönyörű kínai filmet.
Rendezte: TIAN MING WU.
A kép forrása és egyéb információk a filmről ITT.
Lapozzatok! A következő oldalon a tábor negyedik napjáról szóló összefoglalónkat olvashatjátok. →